0

وبلاگ

آموزش قطاب

آموزش شیرینی قطاب

قطاب یکی از انواع شیرینی سنتی وخوشمزه وپرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای یزد و کرمان می باشد . طرز پخت این نوع شیرینی بسیار ساده و راحت است و فقط باسه مواد و بدون نیاز به فر می توان درست کرد . می توان برای پذیرایی در کنار نوشیدنی داغ مثل چای یا قهوه نوش جان  کرد. برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قطاب در ادامه با پرهام فود همراه باشید .

مواد لازم برای تهیه قطاب

آرد سفید قنادی : یک پیمانه یا یک لیوان

ماست : یک چهارم پیمانه یا لیوان

روغن مایع : یک چهارم پیمانه یا لیوان

مرحله اول

ابتدا ماست ( ماست شیرین و پرچرب )با روغن مایع مخلوط می کنیم، سپس آرد را طی دو مرحله روی مواد الک می کنیم . با قاشق هم زده تامواد بخورد هم برود، آرد که کامل اضافه کردیم ، مواد بصورت خورده نان در می آید . در این مرحله با دست خمیر را جمع می کنیم .خمیری نرم و لطیفی بدست می آید آنرا داخل  نایلون پیچیده ، حدود نیم ساعت درون یخچال گذاشته تا استراحت کند .

مرحله دوم

در این بین مواد میانی قطاب درست می کنیم ؛ پودر قند و پودر گردو یا پودر پسته به همراه کمی گلاب بصورت خمیر در می آوریم بعد آن را بصورت گلوله های یکدست در می آوریم تا راحتتر بتوان داخل خمیر قطاب گذاشت .

مرحله سوم

خمیر را بعد از استراحت به اندازه یک گردو بر می داریم ، باز می کنیم، خمیر آنقدر نرم و لطیف هست که احتیاج به وردنه ندارد ؛ بعد گلوله های مواد را وسط  خمیر گذاشته و لبه های آنرا روی هم گذاشته و می پیچیم .

مرحله چهارم

روغن را درون ماهی تابه می ریزیم  تا گرم شود و با حرارت کم قطاب ها را سرخ می کنیم ،

نکته : ( حرارت باید کم باشد تامغز پخت شود . )

قطاب ها رو مرتب زیر و رو می کنیم تا دو طرف آن خوب سرخ شود . صبرمی کنیم تا خوب خنک شود بعد داخل پودر قند می غلطانیم و برای تزیین کمی پودر پسته روی آن می ریزیم .شما عزیزان برای اینکه روند کار را  بهتر متوجه بشین ، ویدئو زیر ر ا ببینید.

 

<div i

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

12 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.