0

وبلاگ

آموزش 4 مدل شیرینی فقط بایک پایه خمیر

 4 مدل شیرینی فقط با یک خمیر پایه

این شیرینی  ساده و بسیار راحت و فوق العاده  خوشمزه خونگی میباشد که بیشتر در ایام عید نوروز وبرای پذیرایی از مهمان مورد استفاده قرارمیگیرد ؛ و یا  میتوان بعنوان یک عصرانه دلپذیر درکنار خانواده  نوش جان کرد .این شیرینی فقط با یک خمیر پایه ،چهار مدل شیرینی میتوان درست کرد که خیلی به صرفه هست . برای درست کردن این شیرینی با پرهام فود همراه رباشید .

مواد لازم  برای تهیه شیرینی

آرد : دو لیوان سر پریا 270 گرم

تخم مرغ  : یک عدد

پودر قند : دوسوم لیوان
وانیل  : یک هشتم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
روغن مایع  : یک سوم لیوان
کره حیوانی  : 100 گرم
برای طعم دارشدن شیرینی دو قاشق چایخوری پودر پسته و یک قاشق چایخوری پودر کاکائو و مقداری زعفران

طرز تهیه  :

مرحله اول 

یک عدد تخم مرغ به همراه پودر قند ( الک شده ) با همزن دستی ، هم میزنیم تا یکدست و کشدار شود . روغن مایع به همراه کره ( کره ای که حدود یک ساعت در دمای محیط  گذاشته ) به مواد اضافه می کنیم ؛ خوب هم می زنیم تا کره ازهم بازشده و مخلوط شود . وانیل و بیکینگ پودر اضافه کنیم حدود 30 ثانیه هم میزنیم تا همه مواد یکدست شود . آرد طی چند مرحله بوسیله الک به مواد اضافه  می کنیم با قاشق مرتب هم میزنیم تا بخورد مواد برود .( نیازبه ورز دادن بادست نیست ) خمیر را با قاشق جمع می کنیم تا به انسجام برسد .

مرحله دوم

وقتی خمیر به انسجام رسید به چهار قسمت می کنیم به هرکدام یک طعمی اضافه می کنیم .یک قسمت با پودر پسته مخلوط می کنیم ، یک قسمت پودر کاکائو ( خیلی پودر کاکائو نزنید چون تلخ می شود ) و یک قسمت ساده وانیلی و  یک قسمت زعفران (زعفران غلیظ دم شده)می زنیم ( زعفران نباید زیاد آبکی باشد ؛ خمیر چسبنده و شل می شود و نمی توان جمع کرد .)

مرحله سوم

خمیرها را هرکدام جدا جدا داخل نایلون  می گذاریم و درون یخچال می گذاریم تا حدود نیم ساعت استراحت کنند .

 مرحله چهارم

اول خمیر پسته ایی از یخچال بیرون می آوریم و با وردنه صاف می کنیم باید ارتفاعش مناسب باشد ( نه زیاد باشد و نه ارتفاعش کم باشد که سریع بسوزد ) و با کاتر قالب می زنیم و درون سینی فر که کف آنرا کاغذ روغنی پهن کرده ایم ؛ می چینیم .

نکته : توجه داشته باشید که نباید خمیرها را یکباره ازیخچال بیرون آورد چون خمیر گرم می شود و خوب از قالب بیرون نمی آید .
نکته : همچنین شیرینی ها را با کمی فاصله درون سینی می چینیم چون خمیر بیکینگ پودر دارد قطعأ سایز شیرینی ها بعد از پخت زیادتر می شود .
به این ترتیب یکی یکی خمیرها را ازیخچال بیرون می آوریم و با کاتر و به شکل های مختلف قالب می زنیم و درون سینی فر می چینیم .

مرحله پنجم

دمای فربرای فربرقی 155 درجه و  برای فرگازی 175 درجه به مدت 15 دقیقه می گذاریم ؛اگر بیشتر بگذاریم شیرینی ها خشک می شوند . صبرمی کنیم تاخوب شیرینی ها خنک شوند .
می توانیم برای شیرینی پسته ایی با کمی پسته و شکلات بن ماری ( روی حرارت غیر مستقیم ) می کنیم روی آن راتزیین می کنیم . برای شیرینی وانیلی با شکلات صبحانه بن ماری می کنیم روی آن را تزیین می کنیم و کمی کنجد روی آن می ریزیم .
برای بهتر دیدن مراحل این شیرینی برای شما عزیزان ویدئو آموزش آن را گذاشتیم .

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.